lzk fotoOtrdien, 19.decembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Latvijas valsts simtgades informācijas centrā tika prezentēts Latvijas zinātnes kalendārs 2018.gadam “ZINĀT! TAS IR LATVIJAS DABĀ”. Kalendāru veidojusi Izglītības un zinātnes ministrija un Vidzemes Augstskola sadarbībā ar fondu “Viegli”.

ZINĀT! TAS IR LATVIJAS DABĀ

DOMĀT ANALĪTISKI UN NEBAIDĪTIES RISKĒT.

Domāt analītiski un nebaidīties riskēt. Būt kritiskam un atvērtam.

Skatīties uz procesiem pragmatiski un radoši.

Tie ir vienlaikus zinātnieka uzdevumi un arī rakstura iezīmes, kas jāliek lietā, meklējot atbildes uz sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Patiesi neatkarīgi un neietekmējami mēs esam tikai tad, kad paši spējam izvirzīt sev svarīgus jautājumus un rast uz tiem atbildes. Zinātne meklē, jautā, izglīto un pievieno vērtību. To veido zinātnieki, kas ātri uztver apkārtējās norises un nebaidās ielūkoties tur, kur citi vēl nav skatījušies.

Latvijas spēks ir tās ļaudīs, un viņu zināšanas ir mūsu vērtība. 12 personības, kas izgaismo 12 nozares un iedvesmo 12 mēnešiem. Tie ir 12 zinātnieki Latvijai.


LZK1

Profesors Kārlis Šadurskis
Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs

Mēs Latvijā neesam atraduši ne naftas, ne zelta ieguves vietas. Mūsu galvenais kapitāls ir tas, ko mēs zinām. Mēs saprotam, ka ir jāmācās visu mūžu, mēs protam augstāko izglītību savienot ar zinātni un veidot spēcīgus zinātniskos kolektīvus, mēs spējam atrast tematus, pie kuriem strādāt, un sasaistīt tos ar industriju.

Šī sasaiste ir būtiska, jo uzņēmēji bieži vien nezina, ko zinātnieki spēj izpētīt, bet zinātniekiem nav informācijas par to, ko ir vērts pētīt. Tāpēc zinātne ir mūsu galvenā bagātība.

Bieži runājam par Eiropas vidējā un augstākā līmeņa sasniegšanu, bet tas viss mums būs jāsasniedz kopā, vienā lielā zinātniskā projektā, kas saucas attīstīta, ilgtspējīga Latvija.


Galerija

lzk foto liels

LZK6 LZK10 LZK3
LZK7 LZK9 LZK11
LZK8 LZK5 LZK13
LZK2 LZK4 LZK12